חשמל לרכב

בשנים האחרונות ניתן לראות שיפורים של ממש בדמות רכבים היברידיים ואפילו חשמליים. אולם גם רכב רגיל בעל מנוע בעירה פנימי סטנדרטי כולל מערכת מאוד מורכבת של רכיבים חשמליים. חשמל לרכב זהו עולם רחב וחשוב ובלעדיו, ללא תחזוקה וטיפול נאותים, הרכב יושבת עד מהרה. מה חשוב לדעת על חשמל לרכב? קבלו מידע חיוני ומועיל. הכל באדיבות איתי מוטורס בע"מ, מנועים וגירים לרכב וטיפול בתקלות החשמל ובעיות אחרות. כתובתנו, רחוב הסדנה 8 אזה"ת חולון.

תקלת חשמל נפוצה – מצבר מרוקן

תקלה מאוד נפוצה במערכת החשמל לרכב באה לידי ביטוי בחוסר יכולת להניע. שימו לב האם במקרה השארתם את האורות דולקים או שהמצבר פשוט התיישן או חיבור התנתק. כשהמצבר מרוקן, יש כמה פתרונות. לעיתים, לאחר שמניחים לרכב "לנוח" מעט, המצבר מקבל מספיק כוח בכדי להניע. אפשר לגשת למוסך ולהחליף מצבר. אפשר להיעזר בהנעה בעזרת כבלים. יש גם מתקני הנעה ניידים, שיכולים לעזור. על כל פנים, תחזוקה תקינה כוללת החלפה של מצבר בכל מספר שנים (3 – 4 שנים).

כדאי להכיר את האלטרנטור וחשיבותו

מערכת החשמל לרכב כוללת מגוון רחב של רכיבים, שחיוניים בין היתר לשימוש בחלונות חשמל, תאורה, מגבים, איתותים, ועוד ועוד. מרכיב חשוב ביותר במערכת חשמל רכב הינה האלטרנטור. מדובר על מרכיב שלמעשה נועד ליצר חשמל על בסיס תנועה מכאנית. כלומר, זהו המרכיב אשר ממלא מחדש את המצברים בחשמל, בזמן שהרכב נמצא בנסיעה.

אין חולל על חשיבות המרכיב הזה, שנקרא גם מחולל חשמל, באספקת המתח הרצוי. תקלות שונות באלטרנטור ובכלל, בחשמל שברכב, ניתן לזהות על ידי נורות אזהרה. ניתן לראות בלוח המחוונים נוחה שמעידה על כך שהאלטרנטור לא מטעין את המצבר. תקלה יכולה להיגרם בשל רצועות קרועות. יש גם תקלות אחרות, כגון טעינת יתר, וזהו מצב מאוד לא רצוי. תקלה באלטרנטור ניתן לפתור על ידי שיפוץ או החלפה.

על מנת לאתר תקלות ולמצוא את הפתרון הרצוי באמינות ואחריות, לרשותכם אנשי המקצוע המנוסים בחשמל רכב, במוסך איתי מוטורס בע"מ. שירות לפרטיים, ציי רכב, חברות. אמינות ואיכות ללא פשרות.